İş Bankası’nın olimpiyat temalı kredi kartı İstanbul’da tanıtıldı

Emirgan The Seed’de düzenlenen tanıtım toplantısına İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, Visa Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin ile milli sporcular İbrahim Çolak, Simge Aköz, Ersu Şaşma ve Evin Demirhan Yavuz katıldı.

Burada açıklamada bulunan Sezgin Lüle, Cumhuriyetin 100. yılını büyük coşkuyla yaşadıklarını belirtti.

Olimpiyat arifesinde olmanın kendilerini heyecanlandırdığını vurgulayan Lüle, “2024 yılında, büyük bir gurur ve mutlulukla bankamızın 100. yaşını kutlarken, olimpiyatların heyecanını da yaşayacak, Olimpiyat Komitesi’nin resmi destekçisi olarak 2024 Paris Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek sporculara yol arkadaşlığı yapacağız. Ülkemizin katıldığı ilk olimpiyat oyunları Paris 1924’tü. O tarihten tam 100 yıl sonra yine Paris Olimpiyat Oyunlarına, üstelik bankamızın desteği ile katılacak olmanın heyecanı, mutluluğu içindeyiz. Umuyorum 2024’te ülkemizi temsil edecek sporcularımız güzel başarılara imza atacaktır.” ifadelerini kullandı.

Olimpiyatlara katılan tüm sporcuların Türkiye’ye en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını aktaran Lüle, şunları kaydetti:

“Bankamızın olimpiyatlara, olimpiyat sporcularına verdiği destek Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin resmi destekçi olarak yürüttüğü güç birliğiyle sınırlı değil, çok daha eskiye dayanıyor. 1936 Berlin Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak ilk olimpiyat şampiyonumuz olan Yaşar Erkan, 1928 Amsterdam Olimpiyatları ve 1936 Berlin Olimpiyatları’nda çeşitli dereceler elde eden Mehmet Çoban, 1948 Londra Olimpiyatları’nda, 1949’da Avrupa’da ve 1951’de Dünya Şampiyonasında altın madalya kazanan Yaşar Doğu, bankamızın birer çalışanıydı. Mehmet Çoban, bankamızda 33 yılı aşkın süre görev yaptı.”

Samile Mümin ise şöyle konuştu:

“Visa’nın Olimpik ve Paralimpik Oyunlara uzun soluklu desteği, iş ortaklarımızın kart sahiplerine sunabilecekleri pek çok ayrıcalığı da beraberinde getiriyor. İş Bankası ile bugün açıkladığımız iş birliği kapsamında gerek sunduğumuz olimpiyat tasarımlı kartlar, gerekse oyunların en ikonik anlarından biri olan kapanış törenine katılım fırsatı bunun en güzel örneklerinden. 2024 Paris Olimpik ve Paralimpik Oyunları, bugüne kadar düzenlenen olimpiyat oyunları içinde en sorumlu, kapsayıcı, eşit ve etkileyici organizasyon olmayı hedefliyor. Paris 2024 Organizasyon Komitesi ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi, oyunların, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu olmasına da büyük önem veriyor.”

SPORCULARIN GÖRÜŞLERİ

Sporculardan milli voleybolcu Simge Aköz, “Kadın voleybol takımı sporcuları olarak çok daha fazla göz önünde olduk ve müthiş başarılar yakaladık. Bizi gururlandıran arka arkaya 3 başarı oldu. Vermiş olduğumuz emeklerin karşılığını almak bizi gururlandırıyor. Takdir görmek de bizi gerçekten çok mutlu ediyor.” diye konuştu.

Milli cimnastikçi İbrahim Çolak da “Tokyo’dan sonra çok büyük tecrübe kazandım, orada 5. olmuştum. İlk katıldığım olimpiyattı ama her sporcu gibi olimpiyat madalyasını çok istiyorum. 23 yıllık cimnastik kariyerimde kazandığım tecrübeleri Paris’te madalyaya dönüştürmek istiyorum. Çok fazla göz önünde olmaya başladık. Özellikle küçük yaştaki çocukların, sporcuların bizleri takip etmesi söz konusu. Spor dışındaki özel hayatımıza kadar her şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Başarılı şekilde spor hayatımızı devam ettirip onlara iyi örnek olmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Milli güreşçi Evin Demirhan Yavuz ise “İlk başladığım günden itibaren yolculuğum başarıyla geldi. Yıldızlardan büyüklere kadar başarılar geldi, istikrarlı şekilde devam ediyor. Tokyo’da ilk madalyayı almıştık, burada da ilk altın madalyayı almak istiyorum. O motivasyonla çalışıyorum. Ben Siirt’te güreşe başladığımda tek sporcuydum, benden sonra sporcu sayısı arttı hatta Siirt’te kadın takımları oluştu.” şeklinde görüş belirtti.

Milli atlet Ersu Şaşma da elde ettikleri başarıların daha fazla duyulması gerektiğini dile getirdi.

Salonda olimpiyatlarla ilgili yapılan soru-cevap yarışmasının renkli anlara sahne olduğu organizasyon, fotoğraf çekimiyle sona erdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x