OnePlus’dan yeni tabletine dair açıklamalar geldi

OnePlus’ın katlanabilir telefon modeli OnePlus Open, global pazarlara giriş yaptı ve Android 14 OS tabanlı OxygenOS 14 işletim sistemiyle kutudan çıkıyor. Cihaz, üst düzey donanım özellikleri ve çeşitli yazılım avantajları sunuyor. Ancak OnePlus Open’ın en dikkat çekici özelliklerinden biri, mükemmel çoklu görev deneyimi vaat eden Open Canvas özelliği. OnePlus şimdi bu özelliği tablet serisine taşıyacağını duyurdu.

OnePlus Pad, 11.61 inçlik büyük ekranıyla Open Canvas özelliğinden önemli ölçüde faydalanabilir ve bu da kullanıcılara çoklu görevlerde büyük bir kolaylık sağlar. Öte yandan, daha uygun fiyatlı model olan OnePlus Pad Go’nun bu özelliği destekleyip desteklemeyeceği henüz belirsiz.

OnePlus’dan yeni tabletine dair açıklamalar geldi

Katlanabilir OnePlus Open’ın özgün özelliği olan Open Canvas, kullanıcıların aynı anda üç uygulamayı parçalı ekran modunda çalıştırmasına olanak tanıyor. İki uygulama yan yana gösterilirken, üçüncü uygulamaya bir dokunuş veya kaydırma ile tam ekran modunda ulaşılabiliyor. Uygulamalar, kullanım durumuna bağlı olarak tam ekran veya kompakt modda yeniden boyutlandırılabiliyor. Bu özellik, katlanabilir cihazın 7.82 inçlik geniş ekranını açıldığında üretkenliği artırmak için kullanmayı amaçlıyor.

Reddit’te düzenlenen bir AMA oturumunda (ilk olarak X kullanıcısı tarafından fark edilmiş) topluluk üyeleri OnePlus Open hakkında merak ettiklerini sorma şansı buldular. Şirketin sosyal medya müdürü Mingyu Zheng, Open Canvas hakkında birçok istek aldıklarını ve özelliğin OnePlus Pad’e geleceğini doğruladı.

Bu yenilikler sayesinde kullanıcılar, tabletlerinde de OnePlus Open’ın çoklu görev yeteneklerinin bir kısmını deneyimleme fırsatı bulacak. OnePlus’ın bu adımının, cihazları arasındaki deneyimi birleştirmeye yönelik stratejisinin bir parçası olduğu düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x