Ozzy Osbourne, Kanye West’e ateş püskürdü

Gösteri dünyasının sansasyonel ismi Kanye West yine eleştiri oklarının hedefinde. West bu defa da müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinden Ozzy Osbourne’u fena halde sinirlendirdi.

Ozzy Osbourne, müziğinin Kanye West tarafından izinsiz kullanıldığını iddia etti.Osbourne, X’te yaptığı bir paylaşımda, Black Sabbath şarkısı War Pigs’in 1983 tarihli canlı versiyonunun bir kısmının West’in yeni albümünde kullanılması talebini reddettiğini, ancak yine de bu hafta bir partide kullanıldığını duyduğunu iddia etti.

Osbourne, Yahudi karşıtı olduğu ve birçok kişinin anlatılmaz acılarına neden olduğu için izni reddettiğini yazdı: “Bu adamla hiçbir ilişkiyi istemiyorum!”

West daha önce de Iron Man şarkısından esinlenerek Hell of a Life’ta Black Sabbath’a saygı duruşunda bulunmuştu.

Eşi Sharon Osbourne da geçenlerde Jewish Chronicle’a şunları söylemişti: “Yahudilik sahip olduğum tek din ve kendimi rahat hissettiğim tek din.”

Bu hafta Chicago’da düzenlenen bir saatlik etkinlikte Ye olarak da bilinen West ve Ty Dolla $ign, ortak projeleri Vultures’ın prömiyerini gerçekleştirdi. Albümün başlangıçta aralık ayında çıkması planlanıyordu. Ancak Nicki Minaj ile yapılan bir işbirliğinin Minaj tarafından öne çıkarılmayı reddetmesi planları suya düşürdü.

2023’ün sonunda West, Adolf Hitler’i övmek ve Yahudi karşıtı yorumları nedeniyle özür dilemişti. Sözleri Joe Biden ve İftirayla Mücadele Birliği’nin de tepksiyle karşılanmıştı. Ve pek çok marka ile ortaklığı sona ermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x